Bře 162015
 

Spousta lidí si chce půjčit určitou finanční hotovost, ale jejich snaha ztroskotá klasicky na faktu, že jejich příjem není pravidelný a nejsou schopni je k získání půjčky předložit. Ať už se jedná o lidi sociálně vyloučené, dlouhodobě nezaměstnané, a nebo o lidi kteří sice mají solidní příjem, ale nemohou ho nijak doložit, třeba proto že dostávají peníze od zaměstnavatele takzvaně na ruku v hotovosti, většinou nemají příliš šancí získat půjčku v bance. Pokud navíce potřebujete půjčit peníze, většinou potřebujete získat finanční hotovost velice rychle, pokud možno ihned, a nemůžete čekat až do pondělka, kdy se  otevřou pobočky bank. Nebankovní společnosti jsou ochotny vám půjčit kdykoliv, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, prostě nonstop i o víkendech a svátcích.

U nebankovky nemusíte doložit své příjmy

Banky potřebují k uzavření smlouvy s klientem právě doklad o potvrzení příjmů a také další náležitosti, jimiž se jistí, že jim klient peníze vrátí. Jednodušší cestou k půjčce jsou proto nebankovní společnosti, které poskytují půjčky ihned a bez potvrzení příjmů. Rychlá půjčka, dostupná nonstop i o víkendu je skvělou volbou pro ty, kteří prostě peníze potřebují na ruku a včas. Společnosti poskytující tento typ nebankovní půjčky bez potvrzení příjmu jsou schopny zprostředkovat tento typ úvěru dokonce do několika málo hodin od podepsání smlouvy o půjčce.

Získejte půjčku přes internet nonstop i o víkendu

Nebankovní půjčka se dá snadno získat buď prostřednictvím internetu anebo po telefonu. U mnoha společností půjčka funguje tak, že zástupci společnosti navštíví klienty přímo doma. Na českém finančním trhu se pohybuje řada nebankovních společností, které mají své ústředí v zahraničí a stojí za nimi poměrně velký kapitál, proto není poskytnutí půjčky bez doložení příjmu žádný problém. Jak je možné že  někdo půjčí peníze přestože dlužník nemá pravidelný příjem ze kterého by půjčku splácel? To je velmi snadné, půjčka většinou bývá zajištěna směnkou která slouží věřiteli jako dostatečná záruka, že dlužník půjčku splatí.

Využijte nebankovní společnosti

Z těchto společností které poskytují půjčky bez doložení příjmů nonstop i o víkendu je třeba zmínit například půjčka Home Credit, Cetelem a další. Většina těchto společností má také své internetové stránky, na nichž se lze dopátrat, za jakých podmínek lze smlouvu o půjčce uzavřít. Vše co jez vaší strany potřeba udělat je navštívit internetové stránky věřitele a vyplnit jednoduchou žádost o půjčku.

Úno 262015
 

Co to je lichvářská půjčka a kdo je vlastně lichvář? Vyplatí se vůbec půjčit si peníze od lichváře, přestože dostanete peníze ihned na ruku a bez zbytečných formalit? Všude se lze dočíst že nabídky půjček od lichvářů nejsou příliš výhodné a hrozí riziko podvodu. Jsou podobné půjčky vůbec legální? Bohužel, v mnoha případech takzvaných soukromých půjček, nebo půjček od soukromé osoby jde o zneužití finanční tísně žadatele, který nutně potřebuje peníze ale nikdo jiný není ochoten mu půjčit. Lichvář dobře ví že žadatel o půjčku nemá jinou možnost než přistoupit na jeho podmínky a úrok je proto dost vysoký. V horších případech jde o podvod kdy údajný věřitel přesvědčí dlužníka aby mu zaplatil nějaký vysoký poplatek předem. Půjčku mu však nedá a s penězi zmizí. Pokud ale narazíte na slušného člověka, který je vám opravdu půjčí, získáte oproti běžné půjčce od nebankovní firmy mnoho výhod. Předně se s soukromým věřitelem, který vám půjčuje svoje vlastní peníze můžete na čemkoli dohodnout a získat tak výhodu osobního přístupu a individuálních podmínek. Můžete si tak sestavit půjčku přímo na míru podle vašich představ. Jak ale takového lichváře najít? Půjčky od soukromých osob najdete například na portálech s inzercí půjček. Abyste se vyhnuli nepříjemným zkušenostem a podvodu, je důležité předem uvažovat a řídit se podle zkušeností a doporučení známých, kteří s půjčkou od lichváře mají osobní zkušenost. Půjčky od lichvářů bývají většinou zajištěny směnkou, takže nehrozí složité papírování, přesto bychom se měli mít na pozoru a nepůjčovat si více, než jsme reálně schopni splatit, jelikož následky nesplacení mohou být velmi npříjemné. Pokud uvažujete o tom, že byste si půjčili peníze od lichváře, přečtěte si nejprve zkušenosti lidí kteří mají s lichvářskými půjčkami své osobní zkušenosti o které byli ochotni se podělit.

Zkušenosti s půjčkou od lichváře

Dlouhou jsem hldala v inzerci soukromníka který půjčí vlastní peníze, strašně nutně jsem si potřebovala vypůjčit asi 100000,-Kč, několikrát jsem již  naletěla na podvod ,kde jsem zaplatila hodně peněz předem a půjčku jsem neviděla a asi už ani neuvidím protože po dotyčném se slehla zem. Nakonec mi suseda doporučila pána z Ústí nad Labem, který byl ochotný se dohodnout, protože jsem očekávala vypořádání peněz z dědictví tak jsem věděla že to jsem schopna zaplatit všechno  i s úrokama do 6 měsíců. Úrok byl sice 50 procent ale jednání pána bylo velice solidní a já jsem na ty peníze moc spěchala. Je to pro mne důkaz že mez lichváři jsou i slušní lidé.

Jolana, Děčín

Potrebovala jsem nutně pujcit 8 tisic že jsem byla na matřské potřebovalea jsem nutne zapatit najem za byt protože mne sebraly doplatek na bydleni 5 tisic a nechali mi jenom 300 korun a přiom mam tri deti a neměla jsem na jídlo pro ně. V nebankovkách po telefonu slibovali ale když jsem přišla tak mi nic nepůjčili asi že jsem romského původu. Nakonec jsem sehnala peníze u lichváře na inzerát bylo to sice drahe ale nakonec to dobře dopadlo.

Margita, Krupka

Já si obvykle nepůjčuju, kdyžtak výjmečně od známých a kamarádů. ALe nedávno jsem potřeboval nutně půjčit 3000 a nikdo z kamarádů neměl kdo by mi půjčil tak jsem si půjčil od lichváře který mělinzerát na internetu. Byla to malá částka tak mě úrok moc nevadil, i když byl vyšší.

Ivan, Praha

Já bych doporučil si od lichvářů peníze nepůjčovat, protože mají vysoké úroky, a musíte hodně přeplatit. Taky jsem byl v situaci kdy jsem zoufale potřeboval půjčku na auto ale že jsem v registru a bez příjmu tak mi nikdo nechtěl půjčit. Půjčil jsem si 100000 korun od  lichváře ale úroky byly opravdu vysoké, že jsem nebyl schopen to splácet. Naštěstí mi pomohli příbuzní kteří se mi složili na půjčku a pomohli mi ji splatit.

Marian, Most

Úno 232015
 

Ještě nedávno byl název osobní bankrot docela neznámým pojmem. V dnešní době se však s tímto fenoménem na vlastní kůži nedobrovolně setká více než tisíc lidí měsíčně. Většina osobních bankrotů postihne lidi na severu Moravy a v severních Čechách, zejména v Ústeckém kraji. Přestože mezi lidmi panuje přesvědčení že do dluhové pasti upadají zejména Romové, opak je pravdou. Podle statistik je nejvíce problémových dlužníků a žadatelů o oddlužení právě mezi členy majoritní společnosti.

Jak se vysvobodit z nekonečného kolotoče splátek?

Dluhová past, a z ní plynoucí bezvýchodný kolotoč neustálých splátek, je nejčastějším tématem v oddlužovacích společnostech a dluhových poradnách, které se zabývají dluhovou problematikou. Denně se na ně obracejí stovky zákazníků, kteří nezvládají platit své závazky a rádi by se osvobodili z dluhů, které nedokážou nikdy splatit. Typickým příkladem žadatele o oddlužení je pan Josef z Ústí nad Labem. Jeho příběh, stejně tak jako příběhy tisíců zadlužených napříč celou republikou začal docela nenápadně. Pan Josef si vzal nevelkou půjčku několik tisíc korun, která však časem přerostla v dluh skoro třičtvrtě milionu korun. Poprvé se pan Josef začal zadlužovat když si se svou manželkou zařizovali bydlení. Bylo potřeba koupit mnoho spotřebičů bez kterých se žádná domácnost neobejde, jako pračka, kuchyňská linka, nebo mikrovlnná trouba. Přestože on i jeho manželka měli práci, jejich příjmy občas nevystačily a oni byli nuceni si občas nějakou tu korunu vypůjčit. Když však pan Josef kvůli krizi přišel o práci, nastaly problémy. Půjčky nebylo z čeho splácet a když byli věřitelé příliš neodbytní pan Josef si začal brát další půjčky na splacení těch předchozích. Ve finále byl jeho dluh vyšší než 750 tisíc korun a jeho pravidelné splátky činily více než byl měsíční příjem jeho manželky. Nejvýhodnějším řešením v takové situaci je oddlužení, takzvaný osobní bankrot dle insolvenčního zákona. Pan Josef se obrátil o pomoc na firmu, která poskytuje profesionální dluhové poradenství kde mu odborně vypracovali návrh na povolení oddlužení. Poté co oddlužení schválil soud, je panu Josefovi měsíčně srážena z jeho platu částka jako při exekuci přednostních pohledávek. Peníze které zbudou mu zůstávjí pro jeho vlastní potřebu. Velkou výhodou také je že jeho dluhy už více nerostou o další smluvní pokuty.

Jak postupovat při oddlužení

Hlavní výhoda oddlužení neboli osobního bankrotu spočívá v ochraně dlužníka před exekucemi a dalšími starostmi s vymahači dluhů. Po finanční stránce má oddlužení fyzické osoby velkou výhodu v tom, že dlužník může výši svých dluhů snížit až o 70%.

Na úvodní schůzce, v oddlužovací firmě, která je většinou zdarma, se dozvíte jestli máte nárok na oddlužení podle insolvenčního zákona a dozvíte se všechny možnosti jak se dostat z dluhové pasti.

Poté dojde k sestavení a zpracování návrhu na oddlužení, ke kterému je třeba množství nejrůznějších příloh kvůli doložení závazků, majetku a stavu o osobníc financích. Oddlužovací firma vám pomůže dát všechny doklady dohromady a sestaví návrh na oddlužení k insolvenčnímu soudu.

Po úspěšném odsouhlasení oddlužení vám soud odpustí až 70 procent vašich dluhů, a zbytek budete splácet ve stanoveném splátkovém kalendáři. Poté co splatíte zbývajících 30 procent, můžete začít nový život s čistým štítema bez dluhů.

Úno 182015
 

Jedním z nejvýraznějších problémů které trápí sociálně vyloučené občany, je chudoba a nezaměstnanost. V případě občanů romské národnosti se k těmto problémům přidává ještě rasismus ze strany majoritního obyvatelstva. V takovém případě lidé nemohou sehnat práci, přestože se opravdu snaží a pracovat chtějí. Jednak z důvodu že ve vyloučených lokalitách je pracovních příležitostí málo, jednak také proto že málokdo je ochoten Roma zaměstnat. V situacích kdy jsou lidé odkázaní pouze na sociální dávky a přídavky na děti, se velice snadno stane že peníze některý měsíc nevyjdou a nezbývá nic jiného než řešit svízelnou situaci pomocí půjčky od lichváře.

Půjčka od lichváře – proč?

Lidé kteří mají práci, vlastní nemovitost nebo jiný majetek, nemívají problém získat půjčku v bance, která má mnohem nižší úroky než půjčka u lichváře, přestože její vyřízení trvá o něco déle. Bohužel však nemajetní, sociálně vyloučení lidé bez zaměstnání  a majetku nejsou z pochopitelných důvodů v bankách vítanými hosty. Mnozí Romové nakonec ani jinou možnost získání peněz nemají, protože banky lidem s životním minimem peníze nepůjčují.Půjčka od lichváře má sice vysoký úrok, často až padesát nebo 100 procent, ale pro mnoho lidí jde o jedinou možnost která jim zbývá. Důvodem proč se se žádostí o půjčku obrací ve vyloučených lokalitách až polovina obyvatel na lichváře je také fakt, že lichvář málokdy někomu odmítne půjčit.

Kdo je to lichvář

Lichvář zvaný také často úžerník, je člověk, soukromá osoba, který půjčuje peníze na vysoký úrok. Soustřeďuje se hlavně na osoby ve finanční tísni a lidi sociálně vyloučené, kteří nemají jinou možnost získat peníze a proto jsou ochotni přijmout i vysoký úrok v řádech několika desítek procent.  Částka kterou si můžete půjčit není pevně daná, stejně tak jako doba splatnosti a úrok. Všechno záleží na domluvě lichváře a dlužníka. Peníze se většinou vyplácí ihned na ruku v hotovosti, a celá transakce je zajištěna směnkou. Dlužník tak přesně ví kolik si půjčil a kolik a dokdy musí splatit. Přestože je lichva negativní jev, dokud budou existovat lidé žijící v chudobě a odkázaní na sociální dávky, pravděpodobně se bude lichva vyskytovat i nadále.

Nenechte se podvést lichvářem

Pokud nemáte jinou možnost, než si půjčit u lichváře, pečlivě si vybírejte od koho si půjčíte. Vždy si důkladně prověřte svého potenciálního věřitele, a rozhodně si nepůjčujte u někoho kdo po vás bude chtít zaplatit peníze předtím, než vám vůbec něco půjčí.  Existuje totiž vysoká pravděpodobnost že dotyčný úžerník z vás chce pouze podvodem vymámit peníze. Efektivní obranou proti podvodu je také vyvarovat se volání na drahá telefonní čísla, která většinou začínají číslem 9, podobný hovor může stát až několik desítek korun za minutu. Podvodník vás připraví o peníze za telefonní hovor, a půjčku beztak nedostanete. Vždy se také pokuste získat informace od lidí, kteří mají s věřitelem osobní zkušenosti, a mějte na paměti, že peníze které si půjčíte musíte také vrátit. Půjčujte si proto pouze tolk peněz, kolik jste schopni doopravdy splatit, protože  pokud se vám to nepovede, mohou být úroky natolik vysoké že vás dostanou do ještě větších problémů, které mohou nakonec dopadnout i velice špatně.